نویسنده: گردآورنده: رستمیان سطح مقاله: مقدماتی دفعات بازدید: 42419 تاریخ ارسال: ۰۴/۰۷/۱۳۸۷ طبقه:  علمی
دادن امتیاز به این مقاله:

چگونه غذا بر جنين اثر مي‌گذارد؟


برگشت ارسال مقاله صفحه اصلی

سلامتی جنین و مادرش بستگی کامل با غذایی که مادر در زمان بارداری می‌خورد، دارد. جنسیت نوزاد نیز با غذایی که مادر در ماه‌های اول می‌خورد ارتباط دارد.

کم مو بودن یا پر مو بودن، سرخی، سفیدی، سبزه نمکی، مشکی بودن، بور بودن، چشم‌های میشی، زاغ یا مشکی، همه و همه بستگی به غذای مادر دارد.ولی قبل از هر چیز سلامتی جنین و مادر بر همه چیز مقدم است. برای خانم‌های باردار افراط در خوردن کلیه خوراکی ها ممنوع است. تنوع بهترین روشی است که خانم باردار باید از آن استفاده کند. برای مثال در خوردن موارد زیر باید احتیاط کرد و حتی المقدور کم خورد: زعفران جعفری، غوره، آبغوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین گنه گنه و املاح آن همچنین غذاهای مانده به خصوص گوشتی و کنسروها و موادی مثل سوسیس، کالباس، ژامبون، ساردین و ماهی خام.در ضمن مادر برای کنترل ویار خود که اغلب از کمبود ویتامین B2, B1 ایجاد می‌شود باید جلوگیری نماید. سیراب، شیردان، دل، قلوه، جگر سیاه در کنترل ویار نقش به سزایی دارد.

اما خوردن تمام انواع ویتامین‌ها برای مادران ضروری است. و باید از تمام آنها که در میوه‌جات و سبزیجات تازه به وفور یافت می‌شوند استفاده نمایند.یک نکته مهم: برای پیشگیری از خارش شکم در ماه‌های آخر حاملگی که در اثر کمبود مس ایجاد می‌شود بهتر است مادران از مغز گردوف کاهو و سبزیجات تازه استفاده نمایند.

نوزاد پسر می‌خواهید یا دخترعده‌ای تصور می‌کنند که جنسیت جنین هنگام انعقاد تعیین می‌شود، در صورتی که جنین پس از انعقاد کاملاً خنثی می‌باشد در ماه دوم هورمون‌ها پیدا شده و هر کدام ترشحشان زیادتر باشد، جنسیت به سوی آن متمایل می شود.اگر ماه دوم بارداری مصادف با اواخر زمستان و ایام نوروز باشد، بیشتر ممکن است نوزاد دختر باشد و اگر این ماه مصادف با فصل کاهو باشد ممکن است نوزاد پسر باشد. سبزی‌های جوان جنین را پسر و سبزی‌های پیر جنین را دختر می‌کند. خرما و انگور جنین را پسر و سرکه آنها جنین را دختر می‌نماید. اما اصل موضوع چیست؟ به تجربه ثابت شده است که زنان باردار که هنگام آمیزش خونشان قلیائی است فرزندشان پسر و کسانی که خونشان اسیدی است، نوزادشان دختر است. برای مثال: اگر اسید خون بالا رود مقدار زیادی فسفر دفع می‌شود و فسفر خون کم می‌شود و بالعکس اگر خون قلیائی شود، فسفر کمتر دفع شده و میزانش در خون بالا می‌رود.فسفر غذای مغز بوده و در ترکیب ترشحات غدد وارد می‌شود و اثر مهمی در تعیین جنسیت نوزاد دارد. غیر از فسفر، گوگرد نیز در ترکیب مغز و ترشحات غدد مؤثر است، هورمون‌های زنانه نیز ممکن است در سرنوشت جنسیت نوزاد مؤثر باشد. چنانچه گر در سه ماهه اول بارداری، مادر رازیانه بخورد بدون شک نوزاد او دختر می‌شود.

به هر حال اگر پسر می‌خواهید، از چند روز قبل از آمیزش، آقایان پسته، بادام، شکلات و مواد قندی زیاد بخورند و زنان، آب انگور، توت فرنگی، مرکبات و آب لیمو میل نمایند. و از خوردن گوشت، قارچ، سرکه، سیب ترش، رازیانه، شوید خودداری نمایند.و اگر دختر می‌خواهید، کاملاً برعکس عمل نمایند.برای زیاد شدن موی سر بچه: خوردن شنبلیله خام برای بهبود و زیادی موی نوزاد فوق العاده مفید و مؤثر است. کسانی که به این وسیله دارای موی پرپشت می‌شوند موی آنها نخواهد ریخت و کمتر دچار موخوره می‌شوند. سایر سبزیجات نیز می‌توانند مؤثر باشند.رنگ نوزاد: آرزوی هر مادری این است که نوزادش سفید و خوش رنگ باشد. اصولاً رنگ پوست علامتی از سلامتی کبد است. بنابراین در دوران بارداری، به سراغ دوستان کبد بروید. روغن زیتون، روغن ماهی، کره و روغن‌های نباتی، خیار، کاهو، کاسنی، هویج، شیرخشت، ترنجبین، زرشک، بیدخشت، عناب و دم کرده نعناع نافع است.رنگ مو: مادری که می‌خواهد موی سر نوزادش مشکی باشد باید از حرارت آفتاب و اشعه قرمز آن استفاده کامل بنماید تا ویتامین D را به وفور دریافت نماید. علاوه بر ویتامین D گوگرد  منگنز برای مشکی شدن مو لازم است و از غذاهای حاوی این مواد باید استفاده شود. مانند: پیاز، سفیده تخم مرغ، کلم، خیار و ترب و خوردن شنبلیله.برای خرمایی شدن موی نوزاد: مادر باید از منابع ویتامین A استفاده نماید. خوردن روغن ماهی هنگام حاملگی به این موضوع کمک می‌کند.برای طلایی شدن موی نوزاد: مادر باید روزی یک قاشق مرباخوری از آب دریا بنوشد. نمک دریاچه رضائیه به علت داشتن ید و برم در بور کردن موی نوزاد اثر نیکو دارد. می‌گویند دم کرده بومادران مخصوصاً گل آن در طلایی کردن موی نوزاد بی‌تاثیر نیست.نسخه قابل چاپ

ارسال به میل دوستان

امتیاز این مقاله:  3.4    از 1438رای

           :powered by
designed by setiran (danial net)
برگشت